דברי איתנו whatsapp
דברי איתנו whatsapp
0

10 טיפים לשילוב מזון בריא (וגם טעים) בתפריט היומי

רכישת מוצרים במכולת השכונתית או בסניף של רשת המזון החביבה עליכם היא כמובן עניין הכרחי במשך תקופת הירידה במשקל (בדיוק כמו במהלך החיים הרגיל), אך בחירת המוצרים הנכונים בעת הקניות יכולה להיות תהליך לא קל בכלל. להלן 10 טיפים שיוכלו לעזור לכם לבחור נכון יותר בפעם הבאה שאתם ניצבים מול המדפים המלאים:

טיפ #1:  לעולם אל תלכו למכולת או לסניף של רשת המזון על בטן ריקה! עובדה זו לכשעצמה יכולה להביא אתכם להחלטות שגויות כשאתם ניצבים מול המדפים השופעים כל טוב.

טיפ #2: שאתם בוחרים טונה בקופסא – שימו לב שהיא ארוזה במים ולא בשמן.

טיפ #3: כשאתם בוחנים את תווית המוצר בו אתם חושקים – שימו לב למילים "מוקשה" (hydrogenated)  או "מוקשה חלקית". ככל שאחת מהמילים הללו מופיעה במקום גבוה יותר ברשימה על התווית, כך כולל המוצר כמות גבוהה יותר של שומן טראנס לא בריא.

טיפ #4: כשאתם קונים עוף השתדלו מאד לרכוש אותו כשהוא נקי מהעור. באופן כללי, על מנת לשמור על תזונה בריאה ומופחתת קלוריות, עדיף לרכוש רק חזה עוף.

טיפ #5: אם במקרה אתם רוכשים ארוחות מוכנות (שזה באופן כללי לא מומלץ כלל..), כדאי לבחור בארוחות שיש בהן לא רק כמות מופחתת של קלוריות – אלא גם כמות קטנה מאד של נתרן וכולסטרול.

טיפ #6: אם אינכם צורכים מספיק מוצרי חלב, או שהחלטתם להוציא את מוצרי החלב לחלוטין מהתפריט שלכם, מומלץ לצרוך במקום זאת משקאות או מוצרי מזון הכוללים סידן מעושר, כמו לדוגמה מיץ תפוזים או מעדני סויה.

טיפ #7: עזבו את הלחם הרגיל ועברו ללחם מחיטה מלאה. עם המבחר העצום של הלחמים הקיים היום על מדפי החנויות בישראל, מדובר במשימה קלה מאד – וכמובן גם בריאה.

טיפ #8: אם עדיין לא התמכרתם אליהם, ולמרות שהם רלוונטיים אצלנו רק למספר חודשים בכל שנה, המלון והגויאבה הם פתרון תזונתי מעולה לאנשים שרוצים לרדת במשקל ולשמור עליו לאורך זמן. גויאבה או מלון בינוני יכולים לספק לכם יותר מהכמות היומית הנדרשת של וויטמין C

טיפ #9: אל תתפתו לרכוש יוגורטים עם תוספות כגון שוקולד או צימוקים, מכיוון שסביר להניח כי התוספת תהיה עשירה בסוכרים ושומן מוקשה.

טיפ #10: דאגו להכניס לעגלה שלכם חטיפים בריאים או חטיפים מופחתי קלוריות, על מנת שיהיה לכם מה לנשנש בזמנים קשים.

אם תקפידו על הטיפים הללו בפעם הבאה שאתם הולכים למכולת, יש סיכוי גדול שתמנעו מרכישת מזונות משמינים ותתמקדו ברכישת מזונות בריאים שמתאימים לתכנית הדיאטה שלכם. כיום ניתן למצוא על המדפים מספר לא קטן של מוצרים בריאים שאינם כוללים כמות גדולה של קלוריות, וכל שנדרש ממכם הוא לבחור באלו שאתם אוהבים.

רואים תוצאות מדהימות יום יום

לייעוץ והזמנות Call Now Button
דברי איתנו whatsapp
X
תפריט ניווט
דברי איתנו
לייעוץ והזמנות