דברי איתנו whatsapp
דברי איתנו whatsapp
0

רוצים לרזות מהר? תתחילו לכתוב!

מדוע א​ינכם​ מצליחים לרזות מהר או לשמור על המשקל החדש? יש ​דרך מפתיעה ​אחת ​שתוכל לעשות עבורכם את ה​עבודה: כתיבה​!​

עובדה ידועה היא כי על מנת לרדת במשקל ולשמור על המשקל החדש לאורך זמן נדרשת מוטיבציה גבוהה. השאלה היא ​כיצד ​להשיג מוטיבציה? וכן, לא משנה אם אתם רוצים לרדת 3 ​או ​20​ ק"ג -​ בסופו של דבר אתם חייבים לשנות את ​החשיבה שלכם כדי לשנות את ההתנהגות, וכתיבה היא טקטיקה מצוינת שתוכל לסייע לכם בכך.

כדי לרזות מהר נדרש קודם כל שינוי בראש: כל ספורטאי יודע שהמחשבות שלו עובדות נגדו או בעדו​. אותו הדבר ב​דיוק לגבי תכנית ​ה​ירידה במשקל​ -​ אם הדיאלוג הפנימי שלכם שלילי בסופו של דבר התחזיות יגשימו את עצמן. אתם הרי לא יכולים לקום בוקר אחד ולראות מול המראה אדם חדש​ -​ אתם חייב​ים ​לשנות את החשיבה כדי שתעבוד בשבילכם, לבנות נחישות ולשמור על כל גורמי המוטיבציה ​במקומם. כתיבה היא דרך מצוינת ותרגיל מעולה בדרך לשינוי החשיבה שלכם​ -​ היא מאפשרת לעבד את הרגשות השליליים ומסייעת ל​ה​חדיר את השינויים החיוביים. אתם בטח אומרים לעצמכם "אין סיכוי בעולם שאני ​אשב לכתוב"​ – אך לפני שאתם פוסלים​ את הטקטיקה הזו, שווה לנסות כמה תרגילים קטנים ומועילים:

  1. ה​וצאת הרגשות השליליים- מאמנים רבים ממליצים להעלות בכל יום על הכתב רגשות שליליים שאנו חשים. בפועל כל שנדרש מ​כם זה 15 דקות של ישיבה מול ​ה​דף או ​ה​אייפד וכתיבה של כל התסכולים והרגשות הרעים שאגרתם ​במהלך​ היום במטרה להוציא אותם מה​ראש שלכם.​ ​פעולה קטנה זו תפנה יותר מקום לרגשות חיוביים. חשוב: לאחר שסיימתם להכין את הרשימה – פשוט זרקו אותה לפח. על מנת להצליח התרגיל חייב להיעשות באופן יומי.
  2. הצהירו מראש על המטרות שלכם. הכינו רשימה מקדימה של מטרות שיעזרו לתת​-ה​מודע שלכם לעבוד ​ב​יחד עם המוח המודע במטרה לבצע את השינוי המיוחל בהתנהגות​כם​. חשוב לכתוב את ההצהרות לעצמכם לפחות פעם ביום, רצוי​ ​אחרי שאתם מסיימים ​גם לכתוב על הדף​ גם​ את הרגשות השליליים. מומלץ לכתוב הצהרות ​אל​ו עוד פעם​ ממ​ש לפני שאתם הולכים לישון.
  3. הבינו את המוטיבציה שלכם. כדי לשמור על מוטיבציה אתם חייבים להבין ​את​​ הסיבה המרכזית שג​ורמת לכם לרצות ולרזות מהר​ -​ לא ​מדוע בני הזוג או החברים שלכם חושבים שאתם צרכים לרזות מהר​, אלא ​מדוע אתם רוצים לרדת במשקל. האם אתם רוצים להיות יותר אנרגטיים ופעילים? האם אתם פשוט רוצים להראות טוב יותר? את התשובות לשאלות הללו חשוב להעלות על הכתב, במטרה שהם ישבו טוב טוב בתוך הראש ויעזרו לכם בתהליך הירידה במשקל.
  4. דין וחשבון. במהלך תקופת הדיאטה המהירה מומלץ לנהל יומן אכילה מסודר. ניהול יומן כזה,​אשר יכלול את ​כל האמת על כל מה שאכלתם, יכול להגדיל בצורה משמעותית את ​סיכוייכם לרדת במשקל ולהגיע במהירות לגזרה שתמיד חלמתם ע​ליה​.
  5. נפלאות הדמיון. דמיינו ​כיצד אתם נהנים מאותם חלקים בתוכנית ההרזיה שלכם שאתם ממש​ לא סובלים. למשל​, אם אתם ממש אוהבים להתאמן​ -​ דמיינו ​את מה שזה עושה לגוף שלכם. שלבו גם עיסוקים נוספים ​כמו קריאה בעת ​רכיבה​ על אופניים בחדר הכושר, או ​צפייה בסרט חדש ​​בזמן הליכה על ההליכון. ברגע שתתחילו לראות​ ​פעולות ​אלו בצורה חיובית​ -​​ הן יהפכו לקלות הרבה יותר.
  6.  טפיחה על ה​שכם. כתבו יומן קצר שמספר על ההצלחות הקטנות שלכם בתהליך השמירה על המשקל. באמצעות כתיבת יומן על בסיס שבועי אתם מאמתים את המאמץ וההצלחה וטופחים לעצמכם טפיחה קטנה על השכם. פעולה קטנה ​זו תוכל לעזור לכם להתמיד בתוכנית ההרזיה שלכם לתקופה ארוכה.

כתיבה היא "הספורט החדש" שיכול לעזור לכם לרזות מהר לא פחות משאר הפעולות שאתם מבצעים, כולל פעילות גופנית וש​מירה על תזונה נכונה​ – ​זאת​ מכיוון שבאמצעות הכתיבה תוכלו לעבוד עם התוכנית – ולא להילחם בה על בסיס יומי. בהצלחה!

רואים תוצאות מדהימות יום יום

לייעוץ והזמנות Call Now Button
דברי איתנו whatsapp
X
תפריט ניווט
דברי איתנו
לייעוץ והזמנות