דברי איתנו whatsapp
דברי איתנו whatsapp
0

מה אפשר לעשות שהקילוגרמים האחרונים מסרבים לרדת?

נתקעים באמצע הדיאטה? לא מצליחים להוריד את 3 הקילוגרמים האחרונים? חושבים שאין מה לעשות? תחשבו שוב.

עד עכשיו הכל זרם ממש טוב – הצלחתם לרדת במשקל בדיוק לפי התכנית ואתם מרוצים מאד. אך דווקא כשאתם בשיא אתם מרגישים שמשהו מתחיל לחרוק. למרות שאתם עושים הכל כמו שצריך – הקילוגרמים האחרונים שרציתם להוריד פשוט מסרבים לזוז.. אך עד דאגה! אתם יכולים לחצות את נקודת המישור המעצבנת הזו בקלות יחסית.

חשוב לדעת שאנשים רבים הנמצאים בתכנית ירידה במשקל מגיעים לנקודת המישור ואינם מצליחים להשיל מעצמם את הקילוגרמים האחרונים. החכמה היא לנצל הזדמנות זו כדי להגדיל את המאמצים ולמקד את אסטרטגית ההרזיה לפיה אתם פועלים. להלן מספר עצות שיוכלו לעזור:

 1. מקדו את אסטרטגית ההרזיה שלכם
  הקפידו שמטרת הירידה במשקל תהיה מציאותית וכי המספר הקילוגרמים שאתם רוצים להוריד יהיה סביר. חשוב לזכור – לכל גוף יש מבנה משלו ולכן לעולם אל תשוו את עצמכם לאחרים. במקום זאת הקשיבו לגופכם ותראו מה באמת הוא צריך.
 2. יותר חלבונים ופחות פחמימות
  סביר להניח שבשלב זה של הדיאטה כבר צרכתם אנרגיה משני מאגרים מרכזיים בגוף: מאגרי השומן ומאגרי השריר. על מנת לשמר את רקמת השריר במהלך תכנית ירידה במשקל, מומלץ לנשים היא לאכול כ-100 גרם חלבונים ביום ולגברים מ-150 גרם ביום.
  אם איבדתם מסת שריר במהלך תכנית הירידה במשקל שלכם אתם צריכים להתמקד עכשיו בצריכת חלבונים – כך הגוף יוכל להתחיל לבנות שרירים אשר דורשים קלוריות וכך בדיוק מתחדשת הירידה במשקל.
 3. הוסיפו אימוני משקולות
  אחת הדרכים הנפלאות להגברת חילוף החומרים ולפריצת מישור הירידה במשקל היא להוסיף פעילות גופנית לתכנית ההרזיה שלכם: 30 דקות של הליכה מאומצת במשך 4 פעמים בשבוע יוכלו לעשות את מרבית העבודה – אך פעילות אירובית אינה מספיקה. כדי לחזור לקצב הירידה במשקל שהייתם בו קוד מומלץ לשלב בתכנית גם פעילות עם משקולות: משקולות תורמות לבניית מסת השריר וכתוצאה מכך הגוף שורף עוד קלוריות. בנוסף מחקרים מראים כי אימון עם משקולות יכול להגביר את קצב חילוף החומרים בגוף ב-5-10%. קצב חילוף החומרים הגבוה המתקבל לאחר אימון אינטנסיבי יכול להמשך כ- 21 שעות רצופות.
 4. חפשו את הפחמימות הנסתרות
  אם הירידה במשקל נראית לכם איטית זה הזמן לחפש את הפחמימות שמצאו את דרכן לתפריט שלכם.. הסוכר יכול להסתתר במקומות הכי פחות צפויים: ברטבים לסלט כמו רוטב טריאקי או קטשופ, במזונות "דלי שומן" אשר פעמים רבות דווקא תהליך שיפור הטעם שלהם נעשה באמצעות סוכר ופחמימות אחרות. בנוסף נסו לנהל במשך כמה ימים מעקב אחרי כל מה שאתם אוכלים או שותים – סבירות גבוהה כי כך תוכלו לגלות במהירות את הפחמימות הנסתרות שמונעות מכם לרדת במשקל בקצב הרצוי.
 5. היפטרו ממזונות מעובדים
  זה נשמע לא קל אך חשוב לנסות ולהיפטר מכל המזונות שכוללים סוכר מעובד או דגנים מעובדים: לחם לבן, מאפים, פסטה, אורז לבן, קרקרים מקמח לבן, דגני בוקר, עוגיות ועוד. הצעד הפשוט הזה יכול לעשות עבורכם חלק גדול מהעבודה ולהגביר את תהליך הירידה במשקל באופן משמעותי.
 6. אל תסתובבו רעבים
  קיצוץ דרסטי במספר הפעמים ביום בהן אתם אוכלים יכול להשפיע באופן שלילי על רמת התזונה שלכם: מחקרים רבים מראים כי ארוחות קטנות ותכופות יכולות להשפיע לטובה על כל תכנית הירידה במשקל.
 7. זכרו את הסיבה
  זוכרים את הנחישות שליוותה אתכם כשרק התחלת בתכנית הירידה במשקל? זוכרים את ההתרגשות שקפצה עליכם כאשר עליתם על המשקל וראיתם את הקילוגרמים נושרים? היזכרו במוטיבציה הראשונית שהובילה אתכם להתחייב לירידה במשקל ובדקו אם היא עדיין נמצאת שם. ייתכן כי התחלתם לרדת במשקל לקראת אירוע חשוב או רציתם לחזור לגזרה אחרי הלידה. בכל מקרה אם המוטיבציה ההתחלתית כבר לא נמצאת באותו המקום – חשוב שתאמצו לכם מוטיבציה חדשה שתדחוף אתכם במעלה ההר ובמורד הקילוגרמים. בהצלחה!

רואים תוצאות מדהימות יום יום

לייעוץ והזמנות Call Now Button
דברי איתנו whatsapp
X
תפריט ניווט
דברי איתנו
לייעוץ והזמנות