דברי איתנו whatsapp
דברי איתנו whatsapp
0

איך לבחור פעילות גופנית שמתאימה לי?

כולנו יודעים שפעילות גופנית חשובה לשמירה על המשקל ועל אורח חיים בריא – ובכל זאת רוב האנשים אינם מוצאים את הזמן לעסוק בה באופן קבוע; אז איך נבחר פעילות גופנית שניתן לשלב בקלות באורך החיים העמוס שלנו?

כידוע, לפעילות גופנית סדירה יש חלק גדול וחשוב בתכנית הירידה במשקל ולשמירה על המשקל בהמשך הדרך. אך למרות החשיבות הגדולה שלה – אנשים רבים אינם מצליחים לשלב פעילות גופנית בשגרת חייהם. לכן, הדבר החשוב ביותר הוא לבחור את הפעילות הגופנית המתאימה לכם – זאת שתוכלו להתמיד במה לאורך זמן ולשלב באורח החיים הרגיל שלכם בקלות יחסית.

הדבר החשוב ביותר הוא לזכור שאם תבחרו בפעילות גופנית שאינכם אוהבים – סביר להניח כי לא תוכלו להתמיד בה לאורך זמן. חשבו על זה לרגע: אם אינכם אוהבים לרוץ הסיכוי שתקומו בשש בבוקר לריצה בפארק הוא קלוש למדי.. אם אינכם מצליחים למצוא ספורט שאתם אוהבים – בחרו בזה שאתם הכי פחות שונאים (זו עשויה להיות הליכה ברגל במרבית המקרים(.

הליכה היא אימון מצוין שמתאים לאנשים רבים הרוצים לרדת במשקל או רק לשמור על אורח חיים בריא – כל אחד יכול להתחיל בתכנית הליכה בכל זמן, כאשר רק רמת האינטנסיביות והמרחק עושים את ההבדל. הליכה היא גם ספורט חברתי ולא קשה למצוא שותף שילך ביחד אתכם. הליכה עם שותף מעבירה את הזמן באופן מהיר יותר.

אם אתם במצב גופני ירוד במיוחד – מומלץ להתחיל בהליכה יומית קצרה של 10 דקות ואז להעלות ב-5 דקות בכל שבועיים. על מנת להפוך את ההליכה למעניינת יותר, כדאי לנסות כמה מסלולים שונים ולהחליף ביניהם לאורך הימים.

ריצה יכולה להיות גם פתרון מצוין – אך בניגוד להליכה היא טומנת בחובה גם סיכונים. לכן, לפני שאתם מתחילים לרוץ, כדאי להתייעץ עם רופא המשפחה שלכם.

אם הליכה או ריצה אינם "כוס התה" שלכם – אולי תרצו להצטרף למכון כושר. מרבית המכונים מציעים מגוון רב של פעילויות וחוגים, החל בפילאטיס ויוגה ועד ל- TRXו-קיקבוקסינג. מומלץ שמכון הכושר בו תבחרו יהיה קרוב למקום המגורים או העבודה שלכם, כדי שתוכלו לשלב את הביקור בו באורח החיים שלכם ללא טרחה מיותרת.

ובלי קשר לפעילות אותה תבחרו – חשוב תמיד להתחיל בעצימות נמוכה ולהעלות את רמת האינטנסיביות של האימון בהדרגה על פני מספר שבועות. אם תתחילו את הפעילות באינטנסיביות גבוהה מידי – אתם עשויים לגרום לעצמכם לפציעות, מתיחות וכדומה, וכך תאלצו לדחות את החזרה לפעילות עד לאחר ההחלמה…

יאללה, צאו בחוץ!

רואים תוצאות מדהימות יום יום

לייעוץ והזמנות Call Now Button
דברי איתנו whatsapp
X
תפריט ניווט
דברי איתנו
לייעוץ והזמנות