דברי איתנו whatsapp
דברי איתנו whatsapp
0

תפריט דיאטה לנוער: מה ההבדל בינו לבין דיאטה רגילה

מסתבר שדיאטות רגילות, אותן דיאטות שרווחות אצל מבוגרים רבים הסובלים מעודף משקל, לאו דווקא מתאימות גם לבני נוער הסובלים ממשקל גבוה. מדוע יש שוני בין תפריט דיאטה לנוער לדיאטה למבוגרים?

במחשבה ראשונית ניתן לחשוב שכולנו הרי בני אדם. הגיל שלנו אינו משמעותי, וכל אדם שסובל מעודף משקל יכול פשוט לבצע דיאטה כלשהי, לפי ראות עיניו. אך אין הדבר נכון כלל וכלל. בפועל, ישנה משמעות גורפת לגיל האדם אשר מעוניין לרדת במשקל. הצרכים הפיזיולוגים של נער מתבגר שונים מאוד מצרכיו של אדם בוגר. בשונה מהאדם המבוגר, הנער נמצא עדיין בתהליך של התפתחות פיזית, האיברים נמצאים בתהליך של גדילה וצמיחה וכן ההתפתחות הקוגנטיבית הינה בשיאה, על כן, למזון יש תפקיד מאוד משמעותי ונוכח בתקופה זו, שלא כמו אצל אדם בוגר, שגם אצלו ישנם צרכים פיזיולוגיים, אך הם יותר משמרים ולא נדרשים למטרה של התפתחות.

מה צריך לכלול בתפריט מאוזן של דיאטת לנוער?

תפריט מאוזן הנבנה עבור דיאטה מהירה לנוער צריך לכלול כמו כל דיאטה אחרת את כל אבות המזון: חלבונים כמו בשר, עוף (עדיף הודו); ביצים (עדיף קשות ולא חביתה ספוגה בשמן); דגים אפויים ועוד. בקבוצת הפחמימות מומלץ על לחם קל מחיטה מלאה וכן דגנים מלאים אשר ממריצים את חילוף החומרים ומסייעים גם כן להרזיה בריאה. בקבוצת השומנים תהיה עדיפות לשומנים מן הצומח כגון אגוזי מלך, אבוקדו, טחינה גולמית וכו'. וכמובן, הכי חשוב, תפריט מאוזן ובריא של דיאטת נוער צריך לכלול מגוון משולב של פירות וירקות בשביל הוויטמינים והמינרלים.

בכל זאת, תפריט דיאטה לנוער יהיה מורכב באופן שונה מאשר תפריט הדיאטה למבוגר, מאחר ורוב הנערים ובני העשרה מוציאים אנרגיה מרובה יותר מאשר אדם מבוגר, אם בגלל שהם יותר פעילים מבחינה ספורטיבית ואם כי חילוף החומרים שלהם הוא טוב יותר מאשר אצל האדם הבוגר. על כן, ברוב המקרים (כמובן שהנתונים משתנים מנער לנער) התפריט המאוזן לנער (או נערה) ימנה יותר קלוריות מהתפריט למבוגר.

בבסיס שיטת ההרזיה של מרזי מורית עומד התפריט האישי שמורכב עבור המרזה על ידי יועצי ההרזיה של החברה, תחת פיקוח של רופאי החברה. כמו שאר המרזים באמצעות התוכנית, גם בני נוער שרוצים לרזות עם מרזי מורית מקבלים תפריט מאוזן המותאם בדיוק לצרכים הפיזיולוגיים שלהם, כמו גם לסדר יומם.

רואים תוצאות מדהימות יום יום

לייעוץ והזמנות Call Now Button
דברי איתנו whatsapp
X
תפריט ניווט
דברי איתנו
לייעוץ והזמנות